Leśna Banda

Leśna Banda to projekt skierowany do grup zorganizowanych takich jak klasy szkolne, grupy przedszkolne, drużyny, zespoły, grupy nieformalne i homeschoolingowe.

Leśna Banda to cykl czterech warsztatów, które odbywają się wiosną, latem, jesienią i zimą, co pozwala na wnikliwą obserwację zmian zachodzących w przyrodzie.

Warsztaty organizujemy w województwie kujawsko-pomorskim (przede wszystkim Toruń i Brodnica) i zachodniopomorskim (Szczecin, Police).

CO I JAK

Wykształcenie postawy szacunku wobec przyrody, wieloaspektowa edukacja przyrodnicza, wsparcie dzieci w samodzielności oraz wzmocnienie relacji w grupie to najważniejsze cele Leśnej Bandy.

Realizujemy je ucząc podstaw surwiwalu, praktycznej biologii, pokazując tajniki dzikiej kuchni, proponując gry i zabawy integrujące dzieci oraz takie, które rozwijają logiczne i samodzielne myślenie.

Pozwalamy się dzieciom ubrudzić, zmęczyć i wyszaleć czyli doświadczyć tego, co w naszym – rodziców – dzieciństwie było najfajniejsze.

 

 

 

EFEKTY

Uczestnicy Leśnych Band, po odbyciu całego cyklu spotkań potrafią rozpalić samodzielnie ogień i zapanować nad nim, bezpiecznie posługiwać się nożem, znaleźć na łące rośliny do przygotowania posiłku lub naparu i wystrzegać się tych trujących, zbudować proste schronienie na wypadek deszczu czy upału, odróżnić kilkanaście gatunków roślin i zwierząt. Zyskują większą samodzielność i pewność siebie.

 

MIEJSCE

Leśne Bandy odbywają się zawsze w tym samym miejscu, wybranym wcześniej z opiekunem grupy. Dzięki temu zabiegowi uczestnicy Leśnych Band zaprzyjaźniają się z miejscem.

 

 

EDUKATORZY

Warsztaty prowadzone są przez wykwalifikowanych edukatorów przyrody, których najważniejszymi materiałami dydaktycznymi są krzesiwa, liny, noże oraz profesjonalny sprzęt do obserwacji roślin i zwierząt. Metodyka pracy inspirowana jest brytyjskimi forest schools.

 

O WARSZTATACH ORGANIZACYJNIE

Koszt warsztatów od 25 zł (zależny jest od ilości uczestników).

Pierwszy z cyklu zajęć odbywa się jesienią.

Każde warsztaty trwają 3 godziny zegarowe.

 

 

KONTAKT

e-mail: kontakt@drogadolasu.pl

Leśna Banda kujawsko-pomorskie: 501 373 617

Leśna Banda zachodniopomorskie: 603 570 251

Pobierz ulotkę